V Opavě bez šance

K pátému kolu nadstavbové skupiny A1 vyrazila SLUNETA až do daleké Opavy. Domácím stále chyběl v kádru reprezentační rozehrávač, ale jinak byla základní rotace skupiny kolem Petra Czudka kompletní.

Vstup do utkání byl z naší strany vynikající, Michal Šotnar s Láďou Peckou poslali SLUNETU do rychlého vedení 0:4. Domácí se naneštěstí z našeho nástupu rychle vzpamatovali a rychle vývoj zápasu otočili a první čtvrtinu vyhráli 19:12. Slezané se dostali do tempa a donutili nás k 9 ztrátám za celý první poločas, a když k tomu připočteme i naše bídné procento střelby za tři body – 13/1, je z toho poločasový výsledek 34:26.

Bohužel ani po změně stran se náš herní projev nezměnil, zatímco domácí hráli ve velké pohodě, my se na každý koš hodně nadřeli. Velké problémy nám Opavští dělali na doskoku pod naším košem a nejednou skórovali z druhých šancí. Druhý poločas už měl pod kontrolou náš soupeř, který si s chutí zaútočil a ve svých řadách našel hned 5 dvouciferných střelců (SLUNETA měla pouhé dva). Utkání nakonec skončilo výsledkem 87:60. Napravit reputaci si mohou naši hráči už tuto středu, kdy budou hostit Pardubice.

BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem 87:60 (19:12, 34:26, 64:45)

Body domácí: Kouřil 19, Klečka 17, Bujnoch 14, Gniadek a Zbránek po 12, Švadrlík 7, Dragoun, Kvapil a Jurečka všichni po 2
Body hosté: Houška 13, Svejcar 10, Martin 8, Wallace a Pecka po 7, Fait 5, Wisseh 4, Šteffel, Šmíd a Šotnar všichni po 2
Trojky:  25/9 – 24/2
Trestné/ hody: 18/16 – 17/14
Doskoky: 39 - 38
Osobní chyby: 20 - 18